Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

„Flora Arktyki w obliczu globalnych zmian klimatycznych” – Rok Botaniki 2022

21.04.2022 - 09:03 aktualizacja 13.05.2022 - 08:43
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: arktyka, botanika, flora, globalne ocieplenie, rok botaniki, roślinność, zmiany klimatyczne
Kwietniowy wykład w ramach Roku Botaniki pt. Flora Arktyki w obliczu globalnych zmian klimatycznych wygłosi dr Paweł Wąsowicz, botanik w Islandzkim Instytucie Historii Naturalnej.

Wykład odbędzie się 25 kwietnia (poniedziałek) 2022 r. o godzinie 18:00[LINK DO TRANSMISJI].

Podczas wykładu przedstawione zostaną główne fakty dotyczące wpływu globalnego ocieplenia na świat roślin Arktyki: kierunki zmian oraz ich konsekwencje w bliższej i dalszej przyszłości.

Cykl wykładów „Rok Botaniki – z botaniką przez cały rok!” współorganizują Polskie Towarzystwo Botaniczne oraz Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego.

Harmonogram wszystkich wykładów.

Dotychczasowe wykłady:

Antarktyka – tam, gdzie pingwiny mówią „Dobranoc!”

Alergeny w powietrzu i na talerzu – kiedy i dlaczego powinniśmy ich unikać?

Raj na dachu świata – badania flory i roślinności w Środkowej Azji