Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Profesor Adam Rostański Honorowym Członkiem Polskiego Towarzystwa Botanicznego

28.09.2022 - 13:31 aktualizacja 28.09.2022 - 13:33
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: botanika, członkostwo honorowe, polskie towarzystwo botaniczne, rok botaniki, sukcesy, wyróżnienie
Rok 2022, dzięki inicjatywie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Botanicznego ogłoszony został przez Senat RP – Rokiem Botaniki. W tym roku właśnie, 100 lat swojej działalności obchodzi Polskie Towarzystwo Botaniczne, powołane do życia w roku 1922.

W trakcie centralnych obchodów Roku Botaniki i 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego (28 czerwca b.r.) w Warszawie nasz pracownik – prof. dr hab. Adam Rostański – botanik z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ otrzymał najwyższe wyróżnienie nadawane przez Polskie Towarzystwo Botaniczne – członkostwo honorowe.

Równocześnie należy zaznaczyć, że prof. Adam Rostański pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Botanicznego w 2 kadencjach 2013-2016 oraz 2016-2019, a także w jubileuszowym Roku Botaniki pełni zaszczytną funkcję Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego.