Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

„Nie mamy planety B” – spotkanie w ramach Klubu Myśli Ekologicznej

27.03.2023 - 10:59, aktualizacja 27.03.2023 - 11:38
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: eko-film, ekologia, film, klimat, klub myśli ekologicznej, planeta, projekcja, przyroda, przyszłość, środowisko
Zapraszamy na trzecie spotkanie z eko-filmem 18 kwietnia 2023 o godz. 17:30 w kinoteatrze Rialto w Katowicach na projekcję filmu „Planeta 2.0” (reż. Matt Wolf, USA, 2020, 115 min.).
Film opowiada historię grupy ekologów i myślicieli, z Johnem Alenem na czele. Doprowadzają oni do realizacji olbrzymiego przedsięwzięcia badawczego, transmitowanego w 1991 r. przez telewizję na całym świecie. Badacze zamknęli się w wybudowanej "Biosferze 2" ("Biosfera 1" to Ziemia) na pustyni w Arizonie na 2 lata. Energię dostarczało im słońce oraz gaz ziemny. Stworzyli tam swoistą Arkę Noego, aby pogłębić wiedzę o prawach ekologii oraz egzystencji na Ziemi. Eksperyment był również testem dla wielu dziedzin nauk przed próbą kolonizacji kosmosu. Jednak rzeczywistość przebywania w zamknięciu zweryfikowała wizje uczestników projektu.
UWAGA: Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wejściówki do odbioru w kasie kina lub pobrane poprzez stronę internetową.
Spotkanie poprowadzą:
  • prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski, ekolog, akarolog, etyk środowiskowy, edukator ekologiczny, aktywista klimatyczny)
  • dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, psycholog, ekofilozof skoncentrowany na głębokiej ekologii, autor książek i artykułów poświęconych relacji człowiek – przyroda).

ORGANIZATORZY:
  • Klub Myśli Ekologicznej