Instytut Chemii

Specjalne wydanie „Chromatography and Chemometrics 2021”

26.10.2020 - 11:38 aktualizacja 26.10.2020 - 13:41
Redakcja: SM

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że do 30 września 2021 r. można nadsyłać artykuły do specjalnego wydania czasopisma Molecules (MDPI, IF=3,206; 100 pkt. MNiSW), które jest poświęcone unikalnemu atrakcyjnemu połączeniu chemometrii i chromatografii. Poniżej zamieszczamy słowa kluczowe, opisujące zakres tematyczny:

chemometria, chromatografia, techniki sprzężone, dwu-wymiarowa chromatografia, wielokanałowa detekcja, planowanie eksperymentu w celu zwiększenia zawartości informacji, przetwarzanie danych chromatograficznych, wieloparametrowa kalibracja, QSRR, QSPR, wielowymiarowa dyskryminacja/klasyfikacja, wielowymiarowa dekonwolucja pików chromatograficznych, zaawansowane modelowanie danych chromatograficznych rejestrowanych za pomocą wielokanałowych detektorów, strategie fuzji danych chromatograficznych, analiza chromatograficznych odcisków palca, celowana i niecelowana analiza chromatograficzna, chemometria i chromatografia na potrzeby zastosowań omicznych, środowiskowych i badań żywności.

Więcej informacji można przeczytać w dołączonej ulotce, a także na stronie wydawcy:

Zainteresowanych prosimy o kontakt e-mail (michal.daszykowski@us.edu.pl).

Z wyrazami szacunku,

Michał Daszykowski (Instytut Chemii, Uniwersytet Śląski)
Joaquim Jaumot (IDAEA-CSIC, Barcelona, Hiszpania)
Hadi Parastar (Wydział Chemii, Sharif University of Technology, Tehran, Iran)