Instytut Chemii

Srebrny Medal na „Geneva Inventions 2023”

15.05.2023 - 14:58 aktualizacja 15.05.2023 - 14:58
Redakcja: SM

W dniach 26-30 kwietnia 2023 roku w Genewie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Wynalazków „Geneva Inventions 2023”. W wystawie uczestniczyli Laureaci XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Rozwiązanie pt. „Sposób otrzymywania nowych nanomateriałów dla odnawialnych źródeł energii w cyklu 4 wynalazków” zostało nagrodzone srebrnym medalem.

Rozwiązanie to opracowane zostało przy udziale badaczy z Instytutu Chemii UŚ w zespole kierowanym przez prof. dr hab. inż. Stanisława Krompca.
Współtwórcami cyklu są: Angelika Mieszczanin, Natalia Stolarczyk, Witold Ignasiak, Aleksandra Fijołek, Stanisław Krompiec, Sławomir Kula, Cezary Pietraszuk, Szymon Rogalski, Marek Matussek, Karol Erfurt oraz Piotr Lodowski.

Mam wielką przyjemność poinformować, że nasza Absolwentka, mgr Angelika Mieszczanin wróciła z Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie „Geneva Inventions 2023” (26-30 kwietnia 2023) ze srebrnym medalem – za cykl 4 wynalazków. Na dyplomie widnieją wszyscy współtwórcy, więc jest to wyróżnienie dla nas wszystkich (pracujących nad grantami OPUS 17 i 18). Pani Magister miała zaszczyt i przyjemność przedstawić nasze rozwiązania przed: Zastępcą Prezesa UPRP, Ambasadorem RP przy Biurze ONZ, Dyrektorem WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) oraz Prezydentem IFIA.

Wystawa ta jest największą i najbardziej prestiżową wystawą wynalazków w Europie. Podczas wystawy każde prezentowane rozwiązanie podlega ocenie przez międzynarodowe Jury, które najlepsze rozwiązania nagradza medalami. Nasze rozwiązanie pt. „Sposób otrzymywania nowych nanomateriałów dla odnawialnych źródeł energii w cyklu 4 wynalazków” zostało nagrodzone srebrnym medalem.

Prof. Stanisław Krompiec

Poster:
Geneva Inventions 2023 – poster

Dyplom:
Geneva Inventions 2023 – dyplom

Więcej informacji na stronie konkursu: