Instytut Filozofii

Czasopismo „Folia Philosophica” przyjęte do naukowej bazy danych SCOPUS

16.08.2022 - 13:56 aktualizacja 16.08.2022 - 13:56
Redakcja: am

Z radością informujemy, że czasopismo „Folia Philosophica” zostało przyjęte do naukowej bazy danych SCOPUS, prowadzonej przez wydawnictwo Elsevier.

Scopus to największa bibliograficzna baza danych na świecie gromadząca informacje o globalnym dorobku naukowym.

„Folia Philosophica” jest wydawnictwem ciągłym Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Ukazuje się raz w roku i prezentuje wyniki filozoficznych badań nad centralnymi zagadnieniami filozoficznymi, publikując artykuły zarówno z historii filozofii, jak i podstawowych działów filozofii, takich jak: ontologia, epistemologia, etyka, antropologia, filozofia społeczna, filozofia religii. Pismo posiada również dział recenzji, który oferuje czytelnikom wgląd w ewolucję myśli filozoficznej, odzwierciedloną w ostatnich publikacjach.

„Folia Philosophica” jest na liście czasopism punktowanych: za każdą publikację naukową zamieszczoną w piśmie otrzymuje się 20 punktów.

okładka czasopisma Folia Philosophica