Instytut Historii

Projekcja filmu dokumentalnego „Belgrad solidarny z „Solidarnością” w reżyserii dra Mateusza Sokulskiego i Grzegorza Czerniaka.

05.09.2021 - 17:01 aktualizacja 05.09.2021 - 17:03
Redakcja: dawidmadziar

31 VIII 2021 r. w ramach obchodów 41. rocznicy Porozumień Sierpniowych we Wrocławiu odbyła się projekcja filmu dokumentalnego Belgrad solidarny z „Solidarnością” w reżyserii pracownika naszego Instytutu dra Mateusza Sokulskiego i Grzegorza Czerniaka, którego producentem jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Organizatorem projekcji był oddział IPN we Wrocławiu.

Po projekcji odbyła się dyskusja z udziałem dr. Sokulskiego a także jednego z bohaterów filmu Gordana Jovanovicia, który odebrał z rąk przewodniczącego NSZZ Solidarność region Dolny Śląsk odznaczenie „Niezłomni”.

O filmie w Radiu Rodzina rozmawiali dr Sokulski oraz p.o. naczelnika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN we Wrocławiu Mateusz Sokulski.