Instytut Historii

Turniej Trzech Uniwersytetów w ramach współpracy międzyuniwersyteckiej

08.09.2021 - 12:52 aktualizacja 13.09.2021 - 10:47
Redakcja: dawidmadziar

Dnia 7 września w czeskich Kozmicach odbyła się III edycja Turnieju Trzech Uniwersytetów. Reprezentacja naszego Instytutu zjawiła się na turnieju w składzie: prof. dr hab. Jerzy Sperka, dr hab. prof. UŚ Maciej Fic, dr hab. prof. UŚ Jakub Morawiec, dr Paweł Duda, dr Mateusz Sokulski oraz dr Jakub Grudniewski. Rolę kierownika drużyny pełnił dr hab. prof. UŚ Piotr Boroń. Reprezentanci IHUŚ w pierwszym meczu pokonali kolegów ze Słowacji (Katedra histórie/Department of History FF UMB Banská Bystrica) 5:2, a następnie wygrali z kolegami z Czech (Katedra historie FF OU) 2:1 i w efekcie wygrali cały turniej. Drugie miejsce zajęli Czesi, którzy w ostatnim meczu pokonali Słowaków 4:2.
Oprócz aspektów sportowych kolejna edycja turnieju była świetną okazją do integracji środowiska akademickiego oraz sposobnością do omówienia szczegółów dalszej współpracy naszych uniwersytetów.