Instytut Informatyki

19.05.2022 - 15:05 aktualizacja 30.05.2022 - 22:36
Redakcja: Tomasz Orczyk
Spotkanie T4E

W piątek 13 maja 2022 roku Instytut Informatyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego gościł przedstawicieli dwóch uczelni sojuszu T4E:

Spotkanie odbyło się w ramach organizowanego przez Uniwersytet Śląski tygodnia T4E Week, w dniach 9 – 13 maja.Tematem spotkania było omówienie możliwości współpracy, w tym potencjalnych wspólnych działań zarówno w obszarze naukowym jak i dydaktycznym.Spotkanie rozpoczęła Prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów, dr Katarzyna Trynda, Prof. UŚ. Następnie przedstawiciele każdej z uczelni zaprezentowali struktury swoich jednostek i wydziałów, realizowaną tematykę badawczą oraz charakterystykę programu studiów.Instytut Informatyki reprezentowali: Dyrektor Instytutu: Profesor Piotr Porwik, Dyrektor kierunku Informatyka oraz Informatyka Stosowana: dr Barbara Marszał – Paszek,  Prodziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych ds. promocji i rozwoju: dr hab. Agnieszka Nowak – Brzezińska, Prof. UŚ oraz mgr Tomasz Wesołowski.

Organizatorem spotkania była dr hab. Beata Zielosko, Prof. UŚ.

return to top