Instytut Inżynierii Biomedycznej

Nominacja profesorska dla prof. dra hab. inż. Roberta Koprowskiego

05.03.2021 - 08:11 aktualizacja 05.03.2021 - 12:18
Redakcja: M. Kasprzyk
Z przyjemnością informujemy, że profesor Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych dr hab. inż. Robert Koprowski otrzymał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę postanowieniem z dnia 11 lutego 2021 r.

Prof. dr hab. inż. Robert Koprowski (mgr inż. -1997, dr -2003, habilitacja 2015) jest pracownikiem Instytutu Inżynierii Biomedycznej Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.
Od 20 lat zajmuje się analizą i przetwarzaniem obrazów biomedycznych ze szczególnym uwzględnieniem pełnej automatyzacji pomiarów przy dużej zmienności międzyosobniczej pacjentów. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów, a także autorem lub współautorem kilku książek. Ponadto jest autorem patentów krajowych i międzynarodowych z zakresu urządzeń biomedycznych i obrazowania. Od 2011 roku jest recenzentem grantów i projektów (w tym projektów unijnych) z zakresu inżynierii biomedycznej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!