Instytut Inżynierii Materiałowej

prof. dr hab. Jan Dec wśród 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie

15.11.2022 - 11:38 aktualizacja 15.11.2022 - 11:46
Redakcja: Jacek Krawczyk
Pracownicy Stanford University w Stanach Zjednoczonych, przy współpracy z SciTech Strategies oraz wydawnictwem Elsevier opublikowali kolejną edycję opracowania zawierającego bazę danych obejmującą wykaz 2% naukowców na świecie, najlepszych pod względem wpływu cytowań publikacji do 2021 roku, których są autorami, bądź współautorami. Ranking powstał z uwzględnieniem kryteriów takich jak Indeks Hirscha, liczba cytowań czy Impact Factor.

Wśród grona ponad 159 tysięcy osób z uczelni i instytutów badawczych na całym świecie znalazł się emerytowany pracownik Instytutu Inżynierii Materiałowej, prof. dr hab. Jan Dec. Do niedawna prof. Dec kierował zespołem badawczym, który zajmował się ferroicznymi materiałami funkcyjnymi z częściowym nieuporządkowaniem w podukładzie elektrycznym.

Serdecznie gratulujemy !

Fotografia| źródło: Wikipedia