Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Językoznawstwa
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

„Język w kinie. Antologia” – nowa publikacja pod. red. prof. Małgorzaty Kity i prof. Iwony Loewe

24.02.2023 - 15:08 aktualizacja 24.02.2023 - 15:08
Redakcja: am
Tagi: publikacje

W Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego ukazała się publikacja Język w kinie. Antologia pod redakcją prof. dr hab. Małgorzaty Kity i prof. dr hab. Iwony Loewe. Jest to kolejny tom serii przygotowanej przez redaktorki naukowe, na którą składają się następujące tomy: Język w mediach. Antologia (Katowice 2012, 2014), Język w internecie. Antologia (Katowice 2016), Język w telewizji. Antologia (Katowice 2016), Język w radiu. Antologia (Katowice 2018) i Język w prasie. Antologia (Katowice 2019).

Język w kinie. Antologia to zbiór studiów, które opisują pasmo językowe w filmie. Współistnieje ono na zasadzie synergii z innymi pasmami dzieła filmowego, jest sfunkcjonalizowane i spójne z jego innymi elementami.

Na tom składa się 15 studiów nad różnymi aspektami języka w filmie, będących przedrukami opublikowanych artykułów i rozdziałów w monografiach zbiorowych, poprzedzonych oryginalnym wprowadzeniem, napisanym na potrzeby Antologii, wskazującym stan wiedzy, perspektywy i propozycje ujmowania języka w filmowym dyskursie medialnym.

Antologii przyświeca cel dydaktyczny: stworzenie u zainteresowanego odbiorcy panoramy możliwych perspektyw oglądu pasma werbalnego w filmie.

 

Publikacja jest także dostępna w wersji elektronicznej na portalach:

ebookpoint: www.ebookpoint.pl

IBUK: www.ibuk.pl

okładka książki pt. "Język w kinie. Antologia"

return to top