Instytut Językoznawstwa

Prof. Katarzyna Węsierska na 31. Światowym Kongresie IALP

25.02.2020 - 23:30 aktualizacja 25.02.2020 - 23:30
Redakcja: an

Od 18 do 22 sierpnia 2019 roku w Tajpej (Tajwan) odbywał 31 Światowy Kongres IALP – Międzynarodowego Stowarzyszenia Logopedów i Foniatrów.  Na kongresie wystąpiła dr hab. Katarzyna Węsierska (jedyna delegatka z Polski), która zaprezentowała wyniki trzech projektów badawczych wdrażanych wspólnie z naukowcami z USA:

• Communication attitude of Polish school-age children who stutter: Normative and psychometric investigation of the Behavior Assessment Battery (K. Węsierska, M. Vanryckeghem, A. Krawczyk)
  • Personal Appraisals of Support from the Perspective of Polish Children Who Stutter (K. Węsierska, M. Weidner, K. St. Louis)
  • Stuttering and Typical Disfluencies in Bilingual Polish-English Adults Who Stutter (A. Krawczyk, M. Vanryckeghem, K. Węsierska, A. Pak-Hin Kong, P. Xu).