Instytut Literaturoznawstwa

Seminaria prof. Dariusza Rotta dla doktorantów Uniwersytetu Łomonosowa w Moskwie

02.12.2020 - 07:05 aktualizacja 02.12.2020 - 07:05
Redakcja: annaszumiec
Tagi: doktoranci, seminarium, Uniwersytet Łomonosowa

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został zaproszony przez Katedrę Filologii Słowiańskiej Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu im. M. Łomonosowa do poprowadzenia cyklu seminariów na temat Literatura a media dla doktorantów Katedry. Pierwsze spotkania on-line zaplanowano na 3 i 10 grudnia.

Prof. Dariusz Rott od sześciu lat współpracuje z Katedrą, występując na konferencjach naukowych i prowadząc regularnie wykłady i warsztaty z zakresu historii literatury dawnej i współczesnego reportażu literackiego.

Uniwersytet Łomonosowa został założony w 1755 r. i jest najstarszą uczelnią rosyjską. W rankingu najlepszych szkół wyższych na świecie (Academic  Ranking  of World Universities, tzw. Lista Szanghajska) w 2021 r. uczelnia sklasyfikowana była na 74 miejscu (o 10 miejsc wyżej niż rok wcześniej).

Dariusz Rott - zdjęcie profilowe