Instytut Literaturoznawstwa

Dr hab. Leszek Małczak, prof UŚ uczestnikiem chorwackich spotkań promujących monografię „Peryferie…”

09.11.2021 - 16:23 aktualizacja 09.11.2021 - 16:31
Redakcja: annaszumiec

Miło nam poinformować, że dr hab. Leszek Małczak, prof. UŚ z Instytutu Literaturoznawstwa uczestniczył w spotkaniach promujących dwutomową monografię wieloautorską „Periferno u hrvatskoj književnosti i kulturi” („Peryferie w chorwackiej literaturze i kulturze”) oraz „Periferno u hrvatskom jeziku, kulturi i društvu” („Peryferie w języku chorwackim, kulturze i społeczeństwie”) w Chorwacji.

Spotkania odbyły się w Uniwersytetach w Zadarze (28.10.2021 r.) oraz w Splicie (21.10.2021 r.).

Monografia ukazała się w 2021 roku we współpracy Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego z czterema chorwackimi ośrodkami naukowymi. W publikację zaangażowanych zostało pięciu wydawców, co czyni ją jedynym tego typu projektem w przestrzeni światowej slawistyki.

spotkanie promocyjne prof. L. Małczak
Spotkanie promocyjne na Uniwersytecie w Zadarze/fot. archiwum prof. L. Małczaka