Instytut Literaturoznawstwa

21.10.2022 - 10:35 aktualizacja 21.10.2022 - 10:36
Redakcja: annaszumiec
Tagi: IV Kolokwium Polsko-Czeskie, konferencja

26 października 2022 roku o godz. 10.00 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „IV Kolokwium polsko-czeskie. Z naszych warsztatów badawczych i dydaktycznych”. Celem spotkania jest prezentacja obszarów badań, metod i perspektyw badawczych w kręgach polonistycznych Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katedry Slawistyki Uniwersytetu Ostrawskiego. Wśród uczestników są także przedstawiciele Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku-Białej.

Organizatorzy: Instytut Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,  Katedra Slawistyki Uniwersytetu Ostrawskiego, Pracownia Zarządzania Wiedzą, Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Fundacja Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Komitet Naukowy:

Prof. UŚ dr hab. Teresa Banaś-Korniak (Uniwersytet Śląski w Katowicach) – przewodnicząca,

członkowie:

Prof. dr hab. Jan Malicki (Akademia Muzyczna w Katowicach)

Doc. PaedDr. Jana Raclavska, PhD. (Uniwersytet w Ostrawskie)

Prof. dr hab. Dariusz Rott (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Komitet Organizacyjny:

Dr hab. Beata Stuchlik-Surowiak, Prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach) – przewodnicząca

członkowie:

Dr Jacek Kwosek (Uniwersytet Śląski w Katowicach) – sekretarz

IV Kolokwium Polsko-Czeskie (program)