asa

XIV i XV Wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty

20.12.2021 - 20:38 aktualizacja 12.01.2022 - 17:30
Redakcja: Dawid Czapla

Z przyjemnością informujemy, że 14 stycznia 2022 r. o godzinie 14:00 w auli im. Kazimierza Lepszego, mieszczącej się budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach, odbędzie się XV oraz XIV (zaległy) Wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty. W ramach wydarzenia przewidziane są dwa odczyty: jeden tegoroczny oraz drugi, zeszłoroczny, odwołany wówczas z powodu reżimu sanitarnego, wprowadzonego w związku z sytuacją epidemiczną. Wykłady te wygłoszą znamienici goście:

Mathematical challenges in the theory of quantum fluids
Prof. Pierangelo Marcati
University of L’Aquila (Italy), Department of Information Engineering, Computer Science and Mathematics

Probabilistyka submetryczna
prof. dr hab. Adam Jakubowski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Matematyki i Informatyki

Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo za pośrednictwem uniwersyteckiego kanału w portalu YouTube. Poniżej podajemy odpowiednie łącza.

Na wykłady serdecznie zapraszają Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, prof. dr hab. Danuta Stróż, oraz przewodniczący Kapituły Wykładu im. prof. A. Lasoty, prof. dr hab. Łukasz Stettner.

Plik z oficjalnym zaproszeniem oraz streszczeniami wykładów można pobrać klikając w ten link.

Strona wydarzenia: https://us.edu.pl/instytut/im/badanie-naukowe/wyklad-im-prof-andrzeja-lasoty/

XIV Wykład im. Profesora Lasoty
Zaproszenie na XIV Wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty