Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

asa
asa
Instytut Matematyki

dr hab. Radosław Czaja

Radosław Czaja
Stanowisko:

Grupa:

Specjalność:

Pokój:

Telefon:

e-mail:

Logo ORCID

Profesor Uczelni

Pracownicy badawczo-dydaktyczni

Równania różniczkowe

589

(+48) 32 359 13 92

radosław.czaja@us.edu.pl

0000-0003-2245-2916

 

Pełnione funkcje Pełnione funkcje
CV CV

Wykształcenie

  • Habilitacja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Katowice, 2017
  • Doktorat: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Katowice, 2004
  • Magisterium: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Katowice, 2000

Zatrudnienie

  • Instytut Matematyki, Uniwersytet Śląski w Katowicach, profesor uczelni, od 2019
  • Instytut Matematyki, Uniwersytet Śląski w Katowicach, adiunkt, 2004-2019
  • Instituto Superior Técnico, Universidade de Lisboa, Investigador Auxiliar, 2009-2014
  • Center for Mathematical Analysis, Geometry and Dynamical Systems, Instituto Superior Técnico, Lisboa, Postdoctoral Fellow, 2005-2007
  • Instytut Matematyki, Uniwersytet Śląski w Katowicach, asystent, 2001-2004
Plan zajęć Plan zajęć

W semestrze zimowym 2020/2021 prowadzę zajęcia zdalnie.

Plan: plan zajęć

Poniedziałek

10:30 – 12:45 Matematyka A
Chemia, I r. I st., grupa 3
(konwersatorium)
online, Teams
13:00 – 13:45 Konsultacje online, Teams

Wtorek

15:30 – 17:00 Seminarium dyplomowe I
Analiza i równania różniczkowe,
Zastosowania matematyki,
Matematyka, III r. I st.
online, Teams,
wyłącznie 10.11, 15.12
17:15 – 18:45 Analiza matematyczna z elementami algebry
Informatyka, I r. I st., grupa 12
(konwersatorium)
online, Teams

Piątek

8:00 – 10:15 Matematyka A
Chemia, I r. I st., grupa 3
(konwersatorium)
online, Teams
11:30 – 13:00 Analiza matematyczna z elementami algebry
Informatyka, I r. I st., grupa 1 (I A)
(konwersatorium)
online, Teams

 

Publikacje Publikacje

Artykuły naukowe

Lp. Autorzy Tytuł Dane bibliograficzne

14.
Jan W. Cholewa, Radosław Czaja Lattice dynamical systems: dissipative mechanism and fractal dimension of global and exponential attractors J. Evol. Equ. 20 (2020), 485–515, [PDF], doi: 10.1007/s00028-019-00535-3
13.
Radosław Czaja,
Waldyr M. Oliva,
Carlos Rocha
On a definition of Morse-Smale evolution processes Discrete Contin. Dyn. Syst. 37 (7) (2017), 3601-3623, [PDF], doi: 10.3934/dcds.2017155
12.
Radosław Czaja,
Pedro Marín-Rubio
Pullback exponential attractors for parabolic equations with dynamical boundary conditions Taiwanese J. Math. 21 (4) (2017), 819-839, [PDF], doi: 10.11650/tjm/7862
11.
Everaldo M. Bonotto, Matheus C. Bortolan, Rodolfo Collegari, Radosław Czaja Semicontinuity of attractors for impulsive dynamical systems J. Differential Equations 261 (8) (2016), 4338-4367, [PDF], doi: 10.1016/j.jde.2016.06.024
10.
Everaldo M. Bonotto, Matheus C. Bortolan, Alexandre N. Carvalho, Radosław Czaja Global attractors for impulsive dynamical systems – a precompact approach J. Differential Equations 259 (7) (2015), 2602-2625, [PDF], doi: 10.1016/j.jde.2015.03.033
9.
Radosław Czaja
Pullback exponential attractors with admissible exponential growth in the past Nonlinear Anal. 104 (2014), 90-108, [PDF], doi: 10.1016/j.na.2014.03.020
8.
Radosław Czaja
Bi-space pullback attractors for closed processes São Paulo J. Math. Sci. 6 (2) (2012), 227-246, [PDF], doi: 10.11606/issn.2316-9028.v6i2p227-246
7.
Radosław Czaja, Messoud Efendiev
Pullback exponential attractors for nonautonomous equations Part II: Applications to reaction-diffusion systems J. Math. Anal. Appl. 381 (2) (2011), 766-780, [PDF], doi: 10.1016/j.jmaa.2011.03.052
6.
Radosław Czaja, Messoud Efendiev Pullback exponential attractors for nonautonomous equations Part I: Semilinear parabolic problems J. Math. Anal. Appl. 381 (2) (2011), 748-765, [PDF], doi: 10.1016/j.jmaa.2011.03.053
5.
Radosław Czaja,
Carlos Rocha
Transversality in scalar reaction-diffusion equations on a circle J. Differential Equations 245 (3) (2008), 692-721, [PDF], doi: 10.1016/j.jde.2008.01.018
4.
Radosław Czaja, Messoud Efendiev A note on attractors with finite fractal dimension Bull. London Math. Soc. 40 (4) (2008), 651-658, [PDF], doi: 10.1112/blms/bdn044
3.
Jan W. Cholewa, Radosław Czaja, Gianluca Mola Remarks on the fractal dimension of bi-space global and exponential attractors Boll. Unione Mat. Ital. (9) 1 (1) (2008), 121-145, [PDF]
2. Radosław Czaja
Asymptotics of parabolic equations with possible blow-up Colloquium Mathematicum 99 (1) (2004), 61-73, [PDF]
1. Radosław Czaja
Dynamically equivalent perturbations of linear parabolic equations Demonstratio Mathematica 37 (2) (2004), 327-348, [PDF], doi:10.1515/dema-2004-0211
 

Monografie naukowe

Lp. Autorzy Tytuł Dane bibliograficzne

1. Radosław Czaja
Differential Equations with Sectorial Operator

Contents:
1. Linear operators.
2. Semigroups of bounded operators.
3. Fractional powers of positive operators.
4. Abstract parabolic equations.
5. Examples and applications.

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, 2002, ISBN 83-226-1164-1, pp. 120.

Rozdziały w monografiach naukowych

Lp. Autorzy Tytuł rozdziału Tytuł całości Dane bibliograficzne

1. Jan W. Cholewa, Radosław Czaja
On fractal dimension of global and exponential attractors for dissipative higher order parabolic problems in RN with general potential Contemporary Approaches and Methods in Fundamental Mathematics and Mechanics Victor A. Sadovnichiy, Michael Z. Zgurovsky (Eds.), Springer, seria Understanding Complex Systems, to appear.
return to top