Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
  • Français
asa
asa
Instytut Matematyki

dr Maciej Ślęczka

Maciej Ślęczka
Stanowisko:

Grupa:

Specjalność:

Pokój:

Telefon:

e-mail:

Logo ORCID

Adiunkt

Pracownicy dydaktyczni

Teoria Prawdopodobieństwa

564

maciej.sleczka@us.edu.pl

 

Pełnione funkcje Pełnione funkcje
CV CV
Plan zajęć Plan zajęć

Mój aktualny plan zajęć dostępny jest na tej stronie.

Publikacje Publikacje

Artykuły Naukowe

  1. M. Ślęczka, Asymptotic stability in L1 of a transport equation, Annales Polonici Mathematici 83 (2004), no. 2, 95-105, doi: 10.4064/ap83-2-1.
  2. J. Myjak, T. Szarek, M. Ślęczka, A Szpilrajn-Marczewski type theorem for concentration dimension on Polish space, Canadian Mathematical Bulletin 49 (2006), no. 2, 247-255, doi: 10.4153/CMB-2006-025-1.
  3. T. Szarek, M. Ślęczka, On the Hausdorff dimension of topological subspaces, Bulletin Polish Acad. Sci. Math. 54 (2006) 201-205, doi: 10.4064/ba54-3-2.
  4. T. Szarek, M. Ślęczka, M. Urbański, On stability of velocity vectors for some passive tracer models, Bulletin of the London Mathematical Society 42 (2010) 923-926, doi: 10.1112/blms/bdq055.
  5. M. Ślęczka, The rate of convergence for iterated function systems, Studia Mathematica 205 (2011), no. 3, 201-214, doi: 10.4064/sm205-3-1.
  6. R. Kapica, T. Szarek, M. Ślęczka, On a unique ergodicity of some Markov processes, Potential Analysis, 36 (2012), 589-606, doi: 10.1007/s11118-011-9242-0.
  7. M. Ślęczka, Exponential convergence for Markov systems, Annales Mathematicae Silesianae 29 (2015), 139-149, doi: 10.1515/amsil-2015-0011.
  8. K. Horbacz, M. Ślęczka, Law of large numbers for random dynamical systems, Journal of Statistical Physics 162 (2016), 671-684, doi: 10.1007/s10955-015-1423-6.
  9. S. Kellas-Ślęczka, B. Białas, M. Fijałkowski, P. Wojcieszek, M. Szlag, A. Cholewka, M. Ślęczka, Z. Kołosza, Interstitial high-dose-rate brachytherapy in locally advanced and recurrent vulvar cancer, Journal of Contemporary Brachytherapy 8 (2016), no. 1, 32-40, doi: 10.5114/jcb.2016.58081.
  10. R. Kapica, M. Ślęczka, Law of large numbers for random iteration, Journal of Difference Equations and Applications 24 (2018), no. 5, 736-745, doi: 10.1080/10236198.2017.1332054.
  11. S. Kellas-Ślęczka, B. Białas, M. Fijałkowski, P. Wojcieszek, M. Szlag, A. Cholewka, M. Wesołowski, M. Ślęczka, T. Krzysztofiak, D. Larysz, Z. Kołosza, K. Trzaska, A. Pruefer, Nineteen-year outcome of 76 patients with penile cancer treated with high-dose-rate brachytherapy, Brachytherapy 18(4) (2019), doi: 10.1016/j.brachy.2019.03.006.
  12. R. Kapica, M. Ślęczka, Random iteration with place dependent probabilities, Probability and Mathematical Statistics 40 (2020), no. 1, 119-137, doi: 10.37190/0208-4147.40.1.8.
return to top