Instytut Nauk o Kulturze

Urban Now

07.04.2021 - 11:58 aktualizacja 07.04.2021 - 11:58
Redakcja: Justyna Januszewska
Tagi: Instytut Nauk o Kulturze, Jak przeżyć w afrykańskim mieście?, Maciej Kurcz, reedycja, Urban Now
okładka książki "Urban now"
Maciej Kurcz, Urban Now. A Human in the Face of Borderliness and Urbanisation in Juba, South Sudan. Peter Lang, Berlin, 2021.
Monografia autorstwa dr. hab. Macieja Kurcza, prof. UŚ prezentuje mechanizmy żywiołowej urbanizacji Dżuby – swego czasu niewielkiej mieściny, zrujnowanej przez wojnę, aktualnie stolicy Sudanu Południowego – z perspektywy życia jej mieszkańców.  Praca jest plonem badań etnograficznych zrealizowanych w Dżubie w 2007 i 2008 roku. Jest to reedycja wydanej w 2012 roku książki „Jak przeżyć w afrykańskim mieście? Człowiek wobec pograniczności oraz procesów urbanizacyjnych w południowosudańskiej Dżubie” [Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego].
return to top