Instytut Nauk o Sztuce

Wykłady i warsztaty dr Agaty Stronciwilk na Uniwersytecie Sofijskim

23.05.2022 - 13:24 aktualizacja 23.05.2022 - 13:27
Redakcja: am

W dniach 23-29.05.2022 dr Agata Stronciwilk prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Sofijskim im. św. Klemensa z Ochrydy w ramach projektu Transform4Europe.

Dr Stronciwilk przeprowadzi wykłady i warsztaty dla studentów i studentek Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Sofijskiego, dotyczące tematyki sztuki współczesnej oraz designu wobec przemian terenów poprzemysłowych na Górnym Śląsku (Art after Coal. Rethinking Upper Silesian Industrial Heritage Through Art, Design and Architecture).

Dodatkowym elementem projektu jest współorganizowana z Wydziałem Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego wystawa społecznie i ekologicznie zaangażowanych plakatów Art For Change. Social and Ecological Issues in Poster Art, której kuratorem jest dr hab. Tomasz Kipka, prof. UŚ. Wystawa zostanie zaprezentowana w Galerii Alma Mater Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy w dniach 27.05-09.06.2022.

baner Transform4Europe - chair exchange

plakat wystawy Art for change