Instytut Nauk o Sztuce

T4Eu: Seminarium “Michel Sittow in the North and South” z udziałem dra Oskara J. Rojewskiego

09.11.2022 - 16:40 aktualizacja 09.11.2022 - 16:40
Redakcja: am

Dnia 23 listopada 2022 o godzinie 16.00 na Akademii Sztuk Pięknych Estonii w Tallinie odbędzie się seminarium pt. „Michel Sittow in the North and South” z udziałem pracownika Instytutu Nauk o Sztuce dra Oskara J. Rojewskiego.

W spotkaniu wezmą udział dr Greta Koppel (Art Museum of Estonia) i prof. Anu Mänd (Tallinn University). Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Akademią Sztuk Pięknych Estonii – program Transform4Europe oraz częścią projektu „Michel Sittow in the North? Altarpieces in dialogue”, finansowanego przez Art Museum of Estonia i szwedzkiego Hälsingland Museum.

A SELF-PORTRAIT? Michel Sittow "A Young Man in a Red Cap" (1490s)