Instytut Nauk o Sztuce

Udział Dyrektor instytutu dr hab. Bogumiły Miki, prof. UŚ w konferencji na temat twórczości Johna Williamsa

13.12.2022 - 13:46 aktualizacja 13.12.2022 - 13:46
Redakcja: am

Dyrektor Instytutu Nauk o Sztuce, muzykolog – dr hab. Bogumiła Mika, prof. UŚ  oraz filmoznawczyni dr hab. Magdalena Kempna-Pieniążek, prof. UŚ z Instytutu Nauk o Kulturze uczestniczyły w dniach 7-9 grudnia 2022 w prestiżowej konferencji naukowej dedykowanej muzyce Johna Williamsa.

Międzynarodowa konferencja zgromadziła w paryskim Uniwersite d’Evry najwybitniejszych światowych znawców muzyki Johna Williamsa oraz specjalistów w zakresie kina hollywoodzkiego.

Badaczki z Uniwersytetu Śląskiego przedstawiły filmoznawczą teorię „dziecięcego spojrzenia” i jej aplikację dla muzyki Johna Williamsa. Ich interdyscyplinarna propozycja spotkała się z szerokim zainteresowaniem zgromadzonych w Paryżu naukowców.

plakat w j. francuskim informujący o konferencji