Instytut Nauk o Ziemi

Doktorantka WNP laureatką konkursu pod patronatem KPZK PAN

08.10.2021 - 09:28 aktualizacja 08.10.2021 - 09:30
Redakcja: lukaszmalarzewski

Dr Kinga Mazurek-Matuszewska otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu gospodarowania przestrzenią organizowanym przez Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk. Praca pt. „Trwałość pokrycia terenu na obszarach o zróżnicowanej antropopresji” została doceniona za zastosowanie autorskiej metody typologii obszarów ze względu na trwałość pokrycia terenu oraz aplikacyjność wyników pracy w procedurach planistycznych. Doktorat został obroniony na Wydziale Nauk Przyrodniczych w 2020 roku. Promotorem pracy była dr hab. Renata Dulias, prof. UŚ.

Dr Kinga Mazurek-Matuszewska z prof. dr hab. Tomaszem Komornickim, przewodniczącym Kapituły Konkursu oraz Przewodniczącym KPZK PAN