Instytut Nauk o Ziemi

Członkowie Zespołu Badań Krajobrazu współautorami „Atlasu Wyszehradzkiego”

13.07.2021 - 13:46 aktualizacja 13.07.2021 - 13:46
Redakcja: szczepansamulewicz

Nakładem Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka i Polskiego Towarzystwa Geograficznego ukazał się „Atlas Wyszehradzki”. Monografię przygotowało grono ponad 40 autorów, a wśród nich pracownicy Zespołu Badań Krajobrazu z naszego Instytutu.

Celem publikacji jest ukazanie specyfiki geograficznej państw tworzących Grupę Wyszehradzką, ich różnorodności przyrodniczej, społeczno-kulturowej i gospodarczej. Atlas skierowany jest przede wszystkim do pracowników administracji i urzędów, a także do ekspertów, naukowców, studentów i uczniów zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o krajach wyszehradzkich.

Więcej o Atlasie na stronie Polskiego Towarzystwa Geograficznego: https://ptgeo.org.pl/2021/03/ukazal-sie-atlas-wyszehradzki/