Instytut Nauk Politycznych

dr hab. Waldemar Wojtasik, prof. UŚ gościem Sceny Premier Naukowych

23.05.2022 - 12:51 aktualizacja 23.05.2022 - 12:51
Redakcja: maciejmarmola

To wciąż obywatel trzyma w ręce kartę do głosowania – pisze prof. Waldemar Wojtasik – ale zamiast być przekonywany przez uczestników wyborczego wyścigu, może być przez nich w coraz większym stopniu programowany.

Powyższy cytat pochodzi ze wstępu do wydanej niedawno książki „Manipulacje wyborcze”, która był punktem wyjścia do 20. spotkania w ramach Sceny Premier Naukowych.

Gośćmi Jarosława Juszkiewicza we wtorek 17 maja 2022 roku byli dr hab. Waldemar Wojtasik, prof. UŚ, prodziekan ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz prof. dr hab. Jerzy Gołuchowski, kierownik Katedry Projektowania i Analizy Komunikacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Scena Premier Naukowych jest wydarzeniem współorganizowanym przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.