Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Instytut Nauk Politycznych

Ewa Kołodziej

Polityczka, działaczka samorządowa i posłanka na Sejm VII, VIII i IX kadencji.

W 2002 roku ukończyła studia z zakresu politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracowała jako asystentka parlamentarna, referent ds. administracyjno-biurowych w śląskim urzędzie wojewódzkim oraz jako specjalistka ds. PR w centrum medycznym.

W 2001 roku bezskutecznie kandydowała do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. W 2002 roku kandydowała do katowickiej rady miasta. Radną została w trakcie kadencji w miejsce Andrzeja Sośnierza. W 2006 i w 2010 roku skutecznie ubiegała się o reelekcję. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta Katowice i przewodniczącej komisji edukacji.

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO, w okręgu katowickim.

W 2015 nie została ponownie wybrana do Sejmu, jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie została posłanką, zastępując zmarłego Tomasza Tomczykiewicza. W Sejmie VIII kadencji została członkinią Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Polityki Senioralnej. Pracowała także w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych (2015–2018).

W wyborach przeprowadzonych w 2019 roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

return to top