Instytut Nauk Teologicznych

WEBINARIUM: Autentyczność Grobu Świętego w Jerozolimie w świetle najnowszych odkryć (prof. Stanisław Narcyz Klimas OFM)

12.01.2021 - 15:36, aktualizacja 04.03.2022 - 14:35
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Zapraszamy na międzynarodowe webinarium o. prof. Stanisława Narcyza Klimasa OFM ze Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie, pt. Autentyczność Grobu Świętego w Jerozolimie w świetle najnowszych odkryć. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język angielski i włoski. Udział w wykładzie mistrzowskim za pośrednictwem platformy zoom jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Po wykładzie Ojca Profesora zostanie otwarta dyskusja, w której wezmą udział:

• dr. hab. Barbara Strzałkowska z Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie,
  • dr hab. Marcin Majewski z Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie,
  • ks. dr Dawid Ledwoń z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Naukowy profil Mistrza przedstawi o. dr Krzysztof Feliks Rachwalik z Wyższego Seminarium Duchownego OO. Franciszkanów w Katowicach. Moderatorką wydarzenia będzie dr Mariola T. Kozubek z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

O prowadzącym:
prof. Stanisław Narcyz Klimas: franciszkanin, od roku 1992 w służbie Kustodii Ziemi Świętej, absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie oraz Watykańskiego Instytutu Paleografii, Dyplomatyki i Archiwistyki, znawca historii antycznej, historii chrześcijaństwa, jest dyrektorem Archiwum Historycznego Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie, które należy do najważniejszych archiwów Bliskiego Wschodu. Wykładowca w zamiejscowym Wydziale Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie – Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie.

Zapis wideo wydarzenia: