kwiecień 2020
Instytut Psychologii

Zaproszenie do udziału w badaniu „Psychologiczne aspekty radzenia sobie w sytuacji pandemii”

25.04.2020 - 13:43 aktualizacja 25.04.2020 - 13:47
Redakcja: michalinailska2

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w badaniu dotyczącym psychologicznych aspektów radzenia sobie w sytuacji pandemii, prowadzonym wspólnie przez Instytut Psychologii UŚ oraz Wydział Psychologii w Warszawie Uniwersytetu SWPS.

Celem badania jest zebranie informacji na temat funkcjonowania w trakcie trwającego w Polsce i na świecie kryzysu. Dzięki poznaniu sposobów, w jakie doświadczana jest obecna sytuacja oraz sposobów, w jakie zmieniła ona codzienne życie będziemy mogli lepiej zrozumieć mechanizmy zachodzące w tego rodzaju sytuacjach i opracować sposoby efektywnego wspierania osób w miarę trwania obecnego kryzysu oraz w przyszłości.

Badanie składa się z dwóch części:

1. Pierwsza część polega na wypełnieniu dostępnej online ANKIETY. Zajmie to do 30 minut.
  2. Druga część badania rozpocznie się 01.05 i potrwa do 10.05. Udział w niej wymaga ściągnięcie na swój telefon aplikacji mobilnej FillItApp, dostępnej na Google Play. Aplikacja ta przez 10 kolejnych dni będzie wysyłać 5 razy w ciągu dnia powiadomienie z prośbą o odpowiedź na pytania dotyczące aktualnej aktywności i samopoczucia (wypełnienie zajmie do 10 minut), a pod koniec dnia jedno powiadomienie z prośbą o odpowiedź na pytania dotyczące wydarzeń całego dnia (wypełnienie zajmie do 15 minut).

Po zakończeniu badania uczestnikom udostępnione zostaną linki do materiałów ułatwiających radzenie sobie w sytuacji pandemii.

Szczegółowe informacje dostępne są na STRONIE badania.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza na stronie lub bezpośrednio z członkami zespołu badawczego:

Lidia Baran: lidia.baran@us.edu.pl
Joanna Dudek: jdudek@swps.edu.pl