Wrzesień 2020
« Lip   Paź »
Instytut Psychologii

Praca i kariera na globalnym rynku. Wyzwania i zagrożenia

16.09.2020 - 17:52 aktualizacja 16.09.2020 - 17:52
Redakcja: elzbietasanecka
Nakładem wydawnictwa Difin ukazała się książka autorstwa Elżbiety Turskiej  pt. “Praca i kariera na globalnym rynku. Wyzwania i zagrożenia “.

Monografia przedstawia przemiany charakteru pracy i zmiany wzorców zawodowej kariery, jakie dokonały się na progu XXI wieku, głównie w efekcie procesów globalizacyjnych. Świat pracy przedstawiony w książce to świat niepewny, nieprzewidywalny, świat, który pozbawił nas możliwości pełnego zatrudnienia i pracy na całe życie. Ale to także świat, który jest prawdziwą szansą dla tych, którzy chcą podjąć odpowiedzialność za swój rozwój zawodowy i za swoją karierę.

Nowa, kryzysowa rzeczywistość, którą zgotowała nam ogólnoświatowa pandemia, wskazała na cykliczność wielu problemów przedstawionych w książce, przyszłość pokaże, które z nich ulegną niewielkim zmianom, które być może przestaną istnieć, a jakie nowe problemy zrodzi nam nieznany dziś jeszcze świat.

Publikacja adresowana jest zarówno do doradców zawodowych – osób profesjonalnie zajmujących się poradnictwem zawodowym oraz poradnictwem kariery, jak i do studentów i pracowników naukowych zainteresowanych psychologią pracy i organizacji, do młodych ludzi planujących swoją zawodową karierę, do pracodawców, ale także do każdego czytelnika próbującego zrozumieć dynamicznie zmieniający się świat pracy.

return to top