Instytut Pedagogiki

Studenci III roku arteterapii Uniwersytetu Śląskiego w Teatrze Śląskim

21.09.2020 - 12:09 aktualizacja 21.09.2020 - 12:11
Redakcja: tomaszhuk
Zapraszamy na spektakl naszych studentów.

3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door
„Dobry materiał” na podstawie „Kopciucha” Janusza Głowackiego, reż. Zbigniew Wróbel | Studenci III roku arteterapii Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Teatrem Śląskim
Czas trwania: 75 minut

Iskra człowieczeństwa może tlić się w najciemniejszym miejscu piekła. Pytanie, czy ma szansę tam przetrwać. Na ile środowisko determinuje, kim jesteś? Na ile możesz to zmienić? O czym tak naprawdę decydujesz? Ile ostatecznie wytrzymasz?

Młodzi ludzie w zderzeniu z kultowym tekstem Janusza Głowackiego. W więziennym kontekście dostrzegli aż zbyt wiele analogii do codzienności. Czy tylko poprzez upodlenie drugiego człowieka potrafimy budować poczucie własnej wartości?

Impulsem do realizacji spektaklu były zajęcia prowadzone przez Roberta Talarczyka i Zbigniewa Wróbla ze studentami II roku arteterapii Uniwersytetu Śląskiego. Program obejmuje zwykle dramę, działania warsztatowe, praktyczne zajęcia na scenie. W tym jednak przypadku praca warsztatowa nabierała coraz bardziej poważnego charakteru, stała się źródłem refleksji na temat wykluczenia, aż wreszcie zaangażowani w nią studenci zaproponowali realizację spektaklu. W ramach 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Open The Door zobaczymy rezultaty tych działań – premierowy spektakl „Dobry materiał” w reżyserii Zbigniewa Wróbla.