Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
  • Français
Instytut Pedagogiki

Agata Rzymełka-Frąckiewicz i Teresa Wilk “Problematyczność rozwoju człowieka…

03.02.2021 - 21:11 aktualizacja 03.02.2021 - 21:11
Redakcja: tomaszhuk

Warto przeczytać! Polecamy Waszej uwadze kolejną książę, która ukazała się na przełomie roku 2020/2021. Jest nią obszerna praca zbiorowa pt. „Problematyczność rozwoju człowieka w obszarze edukacji i kultury współczesnej. Socjopedagogiczne szkice polemiczne”, której koncepcję naukową opracowały Agata Rzymełka-Frąckiewicz i Teresa Wilk.
Książka uzyskała wysoką ocenę zarówno recenzentów w osobie Profesorów Józefa Górniewicza i Zdzisława Wołka oraz autora przedmowy Profesora Andrzeja Radziewicza-Winnickiego. Warto odnotować, że Redaktorki pozyskały do książki teksty autorów reprezentujących kilka uczelni. Oprócz Uniwersytetu Śląskiego, reprezentowanego m.in. przez Redaktorki pracy, na listę autorów wpisali się badacze z Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Akademii Ignatianum w Krakowie, a również z Uniwersytetu Borysa Grinchenko w Kijowie.
Zasadniczą strukturę książki wyznacza podział na cztery części:
1) Rodzinne konteksty wychowania i rozwoju człowieka,
2) Środowisko szkolne w procesie wychowania i rozwoju,
3) Kultura i sztuka jako obszar modelujący pozytywne funkcjonowanie społeczne,
4) Środowiskowe i ekologiczne doświadczenia różnych grup wiekowych.
Dokładniejsze informacje o książce na stronie internetowej wydawnictwa, gdzie również można zapoznać się ze spisem treści. Zob.: www.weakapit.pl
img
return to top