Instytut Pedagogiki

SŁAWEK/MALISZEWSKI: „JAK SIĘ NIE UCZYĆ, ŻEBY SIĘ (NA)UCZYĆ?”

25.04.2022 - 17:00 aktualizacja 25.04.2022 - 17:00
Redakcja: tomaszhuk

Zapraszamy na spotkanie z prof. zw. Tadeuszem Sławkiem i dr hab. Krzysztofem Maliszewskim, prof. UŚ.

Prowadzenie: Tomasz Pawlus
28 kwietnia 2022 / godz. 17:00
CINIBA, ul. Bankowa 11a, sala konferencyjna
Przestrzeń edukacji nieustannie domaga się stawiania pytań: o sens kształcenia, model ucznia, profil nauczyciela. W drodze zapytań chcielibyśmy uprzywilejować zwłaszcza dwa z nich: O co tak naprawdę chodzi w uczeniu (się)? Jak się nie uczyć, żeby się (na)uczyć?
Zapraszamy studentów i uczniów, nauczycieli, pedagogów i rodziców do wspólnej dyskusji wokół książek: „A jeśli nie trzeba uczyć…” (Tadeusz Sławek) oraz „Bez-silna edukacja. O kształceniu kruchego” (Krzysztof Maliszewski), wydanych w 2021 roku w serii Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego „Nowa Edukacja”.
Spotkanie wiąże się również z nowym kierunkiem studiów (w ofercie Uniwersytetu od r. a. 2020/2021) – Indywidualne Studia Nauczycielskie (ISN) – w ramach których goście spotkania prowadzą autorskie zajęcia. Model studiowania w ramach ISN, jak i towarzyszące mu wydarzenia, są okazją do spotkań i dyskusji wokół aktualnych potrzeb i wyzwań edukacji i kształcenia nauczycieli.
Serdecznie zapraszamy!