Instytut Pedagogiki

O „dawnym” pisaniu bez klawiatury z drem hab. Tomaszem Hukiem, prof. UŚ

06.05.2022 - 14:31 aktualizacja 06.05.2022 - 14:53
Redakcja: tomaszhuk

Obecnie obserwujemy, że coraz mniej tekstów pisanych jest ręcznie (za pomocą pióra, długopisu) przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Ta zmiana związana jest z wprowadzeniem komputerów oraz urządzeń mobilnych, które umożliwiają: szybkie napisanie tekstu za pomocą wyboru liter i znaków z klawiatury, oznaczenie i automatyczne poprawienie błędów przez program komputerowy, szybkie – za pośrednictwem internetu – przekazanie zapisanej informacji tekstowej innym osobom”.
✍️ A może pisząc odręcznie uczymy się lepiej? Czy odejście od takiego pisania jest właściwym kierunkiem zmian edukacyjnych? Co tak naprawdę jest ważne w budowaniu postaw, umiejętności i wiedzy przyszłych pokoleń Polaków?
🧑‍💻 O zmierzchu cywilizacji ludzi posiadających umiejętność odręcznego pisania jest tekst profesora Tomasza Huka w publikacji pt. “Siła różnorodności”, którą można BEZPŁATNIE pobrać na stronie: https://www.edu-akcja.pl/wydawn…/neurodydaktyka/sympozjum/
Zapraszamy!