Instytut Pedagogiki

Co gnębi dzieci w sieci? – podsumowanie spotkania z uczniami

19.10.2022 - 18:10 aktualizacja 19.10.2022 - 18:14
Redakcja: tomaszhuk

Zachowania w wirtualnym świecie, zjawiska internetowe, nadużywanie internetu, dysfunkcje, prowadzące do niewłaściwych zachowań oraz wykorzystywanie wizerunku w mediach, to tematy spotkania z uczniami szkół podstawowych pt.: „Co gnębi dzieci w sieci?”, które odbyło się 18 października br.

Podczas wydarzenia odbyły się dwa interesujące wykłady:

• O nadużywaniu internetu i dysfunkcyjnym jego wykorzystywaniu, prowadzącym do niewłaściwych zachowań, nałogów, patologii, a nawet zaburzeń psychicznych – wykład poprowadził dr. hab. Tomasz Huk, prof. UŚ, ekspert, którego zainteresowania badawcze oscylują wokół szkoły i jej przestrzeni, kompetencji kluczowych i mediów cyfrowych wykorzystywanych przez dzieci i nastolatki.
  • O mikrocelebrytach i sharentingu, czyli regularnym udostępnianiu przez rodziców informacji na temat ich dzieci w mediach społecznościowych – wykład poprowadziła dr Anna Brosch, której zainteresowania badawcze to: interakcje pośrednie dzieci i młodzieży oraz oddziaływanie przekazów medialnych na zachowania dzieci i młodzieży.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze szkół w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.

Redakcja: Violetta Kulik