Instytut Pedagogiki

Nasi pracownicy naukowi na konferencji „Wychowanie w świecie wirtualnym”

27.11.2022 - 18:06 aktualizacja 27.11.2022 - 18:09
Redakcja: tomaszhuk
„Wychowanie w świecie wirtualnym” – to wspólny temat cyklu prelekcji, których w czwartek (24.11.) można było wysłuchać w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Konferencja była poświęcona bezpiecznemu i przynoszącemu korzyści młodym ludziom wspólnemu surfowaniu po Internecie.

Wzięli w niej udział naukowcy z całej Polski, którzy zajmują się tematyką hybrydalnej rzeczywistości i związkami pomiędzy światem realnym, a wirtualnym.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do nauczycieli i wychowawców, ale mogą wziąć w niej udział też zainteresowani tym tematem rodzice.

W konferencji wzięli udział nasi pracownicy:

Dr Anna Brosch (Uniwersytet Śląski w Katowicach) – „Zjawisko sharenting, a prawo do bycia zapomnianym”

Prof. Marek Rembierz (Uniwersytet Śląski w Katowicach) – „Przestrzenie wirtualne a realne wychowanie i samowychowanie – pedagogiczne serfowanie”

Efektem projektu maja być dwie publikacje książkowe, zbierające w całość jego efekty.

Źródło: