Instytut Pedagogiki

dr Anna Watoła, dr Anna Brosch oraz dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ ponownie w Kenii

28.11.2022 - 19:58 aktualizacja 28.11.2022 - 19:59
Redakcja: tomaszhuk
W listopadzie 2022 roku dr Anna Watoła, dr Anna Brosch oraz dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ zrealizowali w Afryce staż dydaktyczny na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Pwani w Kilifi (Kenia). Głównym celem stażu było podniesienie kompetencji zawodowych, informatycznych i językowych, a także omówienie zasad i możliwości współpracy międzynarodowej w zakresie wymiany studenckiej. Podczas stażu, zespół naukowców z Uniwersytetu Śląskiego nawiązał współpracę z policją kenijską oraz z Voi Primary School. Od kilku lat w transporcie z Polski do Kenii wielu kilogramów akcesoriów szkolnych pomaga nam biuro podróży Rainbow Tours. Tym razem dzięki społecznościom Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach i Przedszkola nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach naukowcy przekazali najbardziej potrzebującym uczniom ponad 200 kilogramów przyborów szkolnych oraz pasty i szczoteczki do zębów, które zostały zebrane na przestrzeni kilku miesięcy podczas wielu zajęć z dziećmi i ich rodzicami w przedszkolach i szkołach na terenie naszego województwa.