Instytut Pedagogiki

26.03.2023 - 20:38 aktualizacja 26.03.2023 - 20:38
Redakcja: tomaszhuk

mgr Krzysztof Kasperek – doktorant naszego Instytutu relacjonuje swoją zagraniczną wizytę: Wizyta na Maynooth University w Irlandii pozwoliła mi na fachowe konsultacje metodologiczne z ekspertami z zakresu badań w działaniu oraz wzbogacenie mojego warsztatu w obszarze metodologii badań jakościowych w edukacji. Dzięki wyjazdowi udało mi się nawiązać współprace z pracownikami Maynooth University Froebel Department of Primary and Early Childhood Education. Odbyłem konsultacje związane z moim projektem pracy doktorskiej dotyczącym badań w działaniu nad samorządnością z udziałem dzieci. W czasie stażu poznałem ważne osoby, takie jak profesor Hana Červinková oraz doktor Leah O’Toole, które podzieliły się swoim doświadczeniem w prowadzeniu badań w irlandzkich przedszkolach i szkołach. Pobyt umożliwił mi zbudowanie sieci kontaktów naukowych z członkami społeczności akademickiej na uniwersytecie. Jesteśmy już umówieni na kolejne konsultacje online dotyczące kolejnych etapów moich badań.