Instytut Pedagogiki

dr Monika Frania uczestniczką konferencji „Media a Edukacja”

10.12.2021 - 18:18 aktualizacja 10.12.2021 - 18:18
Redakcja: tomaszhuk

Jedenasta z cyklu konferencja naukowa pod hasłem „Media a Edukacja. Przestrzeń relacji” odbyła się w dniach 9-10 grudnia 2021 roku, gromadząc ponad dwustu uczestników czynnych i biernych. Konferencje organizowane są od 1997 roku przez Zakład Edukacji Medialnej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych. W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną spotkanie miało charakter zdalny na platformie MS Teams. W programie konferencji, oprócz wystąpień plenarnych oraz w sekcjach tematycznych, przewidziano warsztaty dydaktyczne dla nauczycieli i innych osób zainteresowanych tematyką.

Z ramienia Uniwersytetu Śląskiego w wydarzeniu wzięła udział dr Monika Frania, która w sekcji tematycznej dotyczącej kryzysowej edukacji zdalnej podczas pandemii Covid-19 wygłosiła referat pod tytułem: „Wirtualny escape room jako sposób budowania relacji w zespole studentów w czasie pandemii Covid-19”. Był to przykład dobrej praktyki w edukacji hybrydowej, realizowanej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.