Instytut Pedagogiki

dr Iwona Wendreńska i dr Marta Niemiec uczestniczkami Konferencji naukowo-metodycznej

04.04.2023 - 18:47 aktualizacja 04.04.2023 - 18:47
Redakcja: tomaszhuk

Dr Iwona Wendreńska i dr Marta Niemiec uczestniczkami Konferencji naukowo-metodycznej  3W: EDUKACYJNE KONTEKSTY 3W: WŁĄCZANIE, WSPÓŁPRACA, WIELOKULTUROWOŚĆ

W dniu 31.03. dr Iwona Wendreńska oraz dr Marta Niemiec uczestniczyły w  Konferencji  naukowo-metodycznej z warsztatami w partnerstwie z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej oraz we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

Podczas konferencji poruszane były najbardziej aktualne zagadnienia współczesnej oświaty, m.in. jak pracować z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, na czym polega współpraca pokoleniowa, jak radzić sobie z wyzwaniami wielokulturowości.

Egzemplifikację stanowiły: wykład dr Iwony Wendreńskiej nt.: „Inni, obcy, gorsi…”, czyli kilka uwag o społecznej percepcji uczniów  ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi oraz warsztaty prowadzone przez dr Martę Niemiec „ Strategie pracy z uczniami  o zróżnicowanych potrzebach w edukacji włączającej”.