Instytut Socjologii

Powołanie prof. dr hab. Wojciecha Świątkiewicza do Zespołu doradczego ds. programu „Perły nauki”

08.09.2022 - 13:42 aktualizacja 08.09.2022 - 13:55
Redakcja: natalianiedzwiedz

Miło nam poinformować, że prof. Wojciech Świątkiewicz otrzymał od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki – Włodzimierza Bernackiego powołanie do Zespołu doradczego ds. programu „Perły nauki”.

Na stronie internetowej MEiN czytamy, że: przedmiotem programu „Perły nauki” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego.

Członkowie zespołu doradczego dokonują merytorycznej oceny złożonych wniosków, oceniają raporty roczne i końcowe z wykorzystania środków finansowych oraz opiniują wnioski o zmianę warunków umów zawartych w ramach programu.

Więcej informacji o programie „Perły nauki”: