Instytut Socjologii

„Starzenie się populacji. Aktywizacja, koprodukcja i integracja społeczna osób starszych.” – Grzegorz Gawron, Andrzej Klimczuk, Zofia Szweda-Lewandowska.

10.11.2021 - 08:45 aktualizacja 17.11.2021 - 09:45
Redakcja: annastarczyk
Gawron, Andrzej Klimczuk, Zofia Szweda-Lewandowska, Starzenie się populacji. Aktywizacja, koprodukcja i integracja społeczna osób starszych, Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2021, 182s.

Opracowanie ma charakter poglądowo-teoretyczny, powstało bowiem na podstawie przeglądu dostępnej literatury przedmiotu (polskiej i zagranicznej). Publikacja skierowana jest zarówno do naukowców jak i studentów zajmujących się tematyką starzenia się ludności, starości i osób starszych oraz do coraz szerszego grona zainteresowanych tymi zagadnieniami praktyków, w tym polityków i decydentów oraz reprezentantów usług publicznych, przedstawicieli mediów i organizacji pozarządowych.

Bezpłatna wersja online