Instytut Sztuk Muzycznych

Prawykonanie kompozycji Adriana Robaka „Anthem of the transform4 Europę”

25.05.2023 - 12:23 aktualizacja 25.05.2023 - 12:26
Redakcja: Andrzej Szczurek

W dniu 25 kwietnia 2023 roku odbyło się prawykonanie kompozycji „Anthem of the transform4 Europę” dra Adriana Robaka, prof. UŚ. W prawykonaniu wzięli udział Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna im. K. Szymanowskiego, Chór Mieszany Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara (przygotowanie chóru prof. dr hab. Mirosława Knapik), Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” (przygotowanie chóru prof. dr hab. Joanna Glenc), Akademicki Chór Politechniki Śląskiej (przygotowanie: Tomasz Giedwiłło) oraz Zespół Muzyki Dawnej  Uniwersytetu w Sofii St. Kliment Ohridski (przygotowanie zespołu: Krassimira Tsutsumanova). Całość zza pulpitu dyrygenckiego poprowadził nasz współpracownik mgr Wojciech Wantulok. Koncert w ramach Transform4Europe Week i Festival of European Cultures zgromadził w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach komplet słuchaczy. Koncert był zarejestrowany w formacie audio-video, a fragmenty kompozycji będą mógłby być stosowane dla celów promocyjnych Instytutu Sztuk Muzycznych, Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji, społeczności Uniwersytetu Śląskiego oraz partnerów sojuszu Transform4Europe. Kompozycja przypadła do gustu odbiorcom sztuki muzycznej i są planowane jej kolejne wykonania przez Uniwersytety zrzeszone w Transform4Europe w trakcie przyszłych Transform4Europe Week.