Instytut Sztuk Muzycznych

Zagadnienia prowadzenia zespołów muzycznych współczesnego rynku kultury

06.12.2020 - 14:46 aktualizacja 06.12.2020 - 14:46
Redakcja: Piotr Cirbus

Publikacja jest zbiorem artykułów poświęconych zagadnieniom prowadzenia zespołów muzycznych osadzonego w realiach współczesnego rynku kultury. Celem publikacji jest wymiana myśli naukowej, doświadczeń artystycznych w poznawaniu, tworzeniu, propagowaniu różnorodnych kreacji dyrygenckich we współczesnym ruchu muzycznym. Omawia rolę dyrygenta, jako twórcy, animatora, nauczyciela, wychowawcy, ze szczególnym nastawieniem na aspekt edukacyjny. Przedstawia również merytoryczne i praktyczne arkana sztuki dyrygenckiej. Została również rozszerzona o sylwetki wybranych kompozytorów związanych ze śląskim ruchem kompozytorskim. Proponowana tematyka  przeznaczona jest zarówno dla dyrygentów, nauczycieli akademickich, instruktorów zespołów muzycznych, a także dla studentów zainteresowanych prowadzeniem zespołów muzycznych.

Redakcja naukowa: Izabella Zielecka-Panek

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice 2019

ISBN: 978‑83‑226‑3593‑3

Publikacja jest także dostępna w wersji elektronicznej na portalach:Central and Eastern European Online Library (możliwość zakupu całości oraz pojedynczych rozdziałów): www.ceeol.com