Instytut Sztuk Plastycznych

Międzynarodowy sukces prof. Stefana Lechwara

28.09.2020 - 15:34 aktualizacja 28.09.2020 - 15:36
Redakcja: Andrzej Szczurek

Dr hab. Stefan Lechwar, prof. UŚ — w bieżącym roku został mianowany jednym z dyrektorów CEIDA (China Europe International Design Culture Association) z siedzibą w Antwerpii (Belgia). Jest to międzynarodowe stowarzyszenie, które za cel stawia sobie wymianę doświadczeń na polach: kultury, sztuki i edukacji na osi Wschód — Zachód. Zajmuje się organizacją sympozjów, wystaw, konkursów i szkoleń w zakresie sztuk wizualnych i użytkowych z naciskiem na projektowanie graficzne, wzornictwo i architekturę. W tym roku dołączył także do Borderless Graphic Designers – to międzynarodowa grupa założona w Vancouver w Kanadzie, zajmująca się m.in. organizowaniem ogólnoświatowych wystaw plakatu oraz szkoleń z zakresu graphic designu.