Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
  • Français
Instytut Sztuk Plastycznych

Zapraszamy na wystawę Waste. Taste of Time, której autorami są Katarzyna Handzlik-Bąk i Senih Çavuşoğlu

26.10.2020 - 11:20 aktualizacja 26.10.2020 - 11:21
Redakcja: andrzejzczurek

Waste.Taste of Time to wspólny projekt Katarzyny Handzlik-Bąk oraz Seniha Çavuşoğlu (Cypr) który jest realizowany od 2019 roku. W swojej twórczości, oboje wykorzystują rzeczy porzucone, artefakty, którym nadają nową wartość – artystyczną. Ich działaniom towarzyszy przekonanie, że współczesna sztuka powinna poruszać temat nadmiaru i zbytku, który docelowo prowadzi do degradacji świata.
Wystawa czynna: 22.10.2020 – 03.01.2021
Stara Fabryka, pl. Żwirki i Wigury 8, Bielsko-Biała

Katarzyna Handzlik-Bąk

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; w 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Zawodowo związana z Uniwersytetem Śląskim, prowadzi autorską Pracownię Sztuki Przedmiotu
w Instytucie Sztuk Plastycznych. Jej twórczość skupiona jest wokół działań przestrzennych, asamblażu, ready mades oraz kolażu, zajmuje się również małą formą graficzną, w szczególności ekslibrisem. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestniczyła w wielu międzynarodowych wystawach w Polsce, Europie i USA. Laureatka nagrody „OscarUś” w kategorii artysta (2016) przyznawanej przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Deutsche Exlibris Gesellschaft.

Senih Çavuşoğlu

Urodzony w Pafos (Cypr) w 1969 r. Absolwent Uniwersytetu Gazi w Ankarze (Departament Sztuki i Rękodzieła). W 1996 r. uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Hacettepe w Ankarze (Wydział Sztuk Pięknych). W latach 1998-2007 pracował jako wykładowca na Uniwersytecie Wschodnio – Śródziemnomorskim (Wydział Architektury, Katedra Architektury Wnętrz),
a następnie na stanowisku kierownika Katedry Sztuk Wizualnych i Projektowania Komunikacji Wizualnej. Obecnie jest dziekanem Wydziału Studiów Komunikacyjnych i Medialnych na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim. Laureat krajowych oraz międzynarodowych nagród i wyróżnień, za swoje prace otrzymał m.in.: Nagrodę Główną WOUD2008 w 2007 r. (Światowej Olimpiady Projektów Miejskich) w Międzynarodowym Konkursie Logo organizowanym w Iranie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Sztuką i Architekturą (International Art & Architecture Research Association, IAARA);  w 2016 r. wygrał w Mediolanie 6. Edycję Nagrody A’ Design w kategorii Differently Abled and Seniors’ Assistance Design z projektem zabawki „Woodle” dla niewidomych dzieci. 


Fotorelacja z wystawy: Paulina Pisuk-Czech

return to top