Instytut Sztuk Plastycznych

6. Śląski Festiwal Nauki – wystawy z Instytutu Sztuk Plastycznych

09.12.2022 - 15:10 aktualizacja 12.12.2022 - 09:03
Redakcja: Andrzej Szczurek

6. Śląski Festiwal Nauki już za nami!  Fotorelacja z wystaw i warsztatów z Instytutu Sztuk Plastycznych.

Pracownia Działań Unikatowych

Wystawa prac studentek i studentów stworzonych w Pracowni Działań Unikatowych wykonanych w medium szeroko pojętej tkaniny. Prace płaskie i przestrzenne zaprezentowały możliwości jakie daje praca z tekstyliami, także tymi z drugiej ręki. Na wystawie mogliśmy zobaczyć pełnopostaciowe portrety wykonane z wełny, abstrakcyjne obrazy uformowane z odpadów tekstylnych, miękkie rzeźby i obiekty oraz rzeczy użytkowe jak patchworkowe torby czy biżuterię.

Projektowanie gier od środka

Podczas tego spotkania twórcy przybliżyli różne aspekty tworzenia gier, a w szczególności część wizualno – artystyczną czyli: concept art – projektowanie postaci i przestrzeni oraz level design – tworzenie prototypu gry, modelowanie 3D oraz animację.

Wystawa Znaki

Prezentowane prace są fotograficzną częścią ekspozycji, w ramach interdyscyplinarnej wystawy Znaki, odbywającej się podczas festiwalu Full Moon Art Fest. Punktem wyjścia jest pełnia księżyca. Zjawisko, które od wieków inspiruje, przeraża, pobudza wyobraźnię. Jest wspólnym znakiem naszej kultury, łączącym ludzkość od setek tysięcy lat.

Wystawa Wnętrze

Dziedzina podjętego tematu dotyczy wnętrza o charakterze symbolicznym każdego z uczestników. Podłoże zagadnienia powstało podczas aktualnej sytuacji epidemiologicznej Covid. Wspólnie z uczestnikami Koła interpretujemy wnętrze, zadając sobie pytanie, co odczuwamy i jak diametralnie zmieniło się postrzeganie wnętrza w kontekście psychologicznym, czy metaforycznym. Projekt również ma na celu integrację młodych studentów, zapoznających się z mieszanymi technikami graficznymi z uczestnikami starszych roczników oraz podejmowanie prób swoich umiejętności w nowym środowisku, w akademickim świecie pełnym obostrzeń i warunków, które mimo długoterminowości wciąż są dla nas nieznane.