Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
kandydat
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Już 1 czerwca rusza rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach!

25.05.2023 - 13:31 aktualizacja 25.05.2023 - 13:31
Redakcja: MD

Rozpoczynamy rekrutację na semestr zimowy 2023/2024. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Studia podyplomowe to dobry wybór dla osób chcących zdobyć nową wiedzę, pogłębić specjalistyczne umiejętności albo podnieść swoje kwalifikacje. W ofercie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znajdują się programy skierowane do nauczycieli, pedagogów, pracowników sektora publicznego
i administracji, a także przedstawicieli wybranych grup zawodowych: prawników, przedsiębiorców, menedżerów, lekarzy.

Uniwersytet Śląski w Katowicach przygotował szeroką ofertę studiów podyplomowych. Obejmuje ona ponad 30 programów, wśród których znajdują się m.in:

img

Studia dla przedstawicieli biznesu i pracowników sektora publicznego

  • Studia Podyplomowe Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego;
  • Podyplomowe Studia Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich z Elementami Coachingu;
  • Studia Podyplomowe Psychologia Zachowań Społecznych;
  • Studia Podyplomowe Administracji i Zarządzania;
  • Studia Podyplomowe Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji;
  • Studia Podyplomowe Prawa Gospodarczego i Handlowego.

Studia dla nauczycieli i pedagogów

  • Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Historyczne;
  • Kwalifikacyjne studia podyplomowe przygotowujące nauczycieli do nauczania informatyki;
  • Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki;
  • Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji informatycznej;
  • Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe: Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela;
  • Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne – „Informatyka w szkole ponadpodstawowej”.

 

W roku akademickim 2023/2024 Uniwersytet Śląski w Katowicach wprowadza nowe programy. Wśród nich:

  • Studia podyplomowe Zarządzanie Marką – Zarządzanie Marką Pracodawcy – Zarządzanie Marką Osobistą

Studia adresowane są do osób pełniących średnie i wyższe funkcje zarządcze w organizacji (m.in. Brand Manager, Junior/Senior Brand Manager, Specjalista ds. Personal Brandingu, Kierownik ds. Zarządzania Marką, Specjalista ds. zarządzania marką osobistą, Rzecznik prasowy, Kierownik ds. marketingu, Dyrektor ds. marketingu). Studia dostarczą wiedzę dotyczącą zarządzania marką pod kątem marki, pracodawcy, a także pracowników. Dzięki praktycznym zajęciom, warsztatom oraz treningom będzie można dowiedzieć się, jak profesjonalnie kreować wizerunek oraz strategię komunikacji marki. Planujemy uruchomienie dwóch grup zajęciowych. Pierwsza grupa będzie odbywać zajęcia w formie stacjonarnej natomiast druga – w formule zdalnej.

  • Kwalifikacyjne studia podyplomowe: Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela

Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych, którzy nie posiadają kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela, a chcieliby podjąć pracę w szkole jako nauczyciel przedmiotu zgodnego z ukończonym kierunkiem studiów. Studia przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotu, nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu lub nauczyciela prowadzącego zajęcia (np. bibliotekarza) na różnych etapach nauczania w różnych środowiskach społecznych. Zajęcia będą prowadzone w formie stacjonarnej.

  • Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne do Nauczania Drugiego Przedmiotu – Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego

Studia adresowane są do nauczycieli chcących uzyskać kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotu i przygotować się w zakresie merytorycznym oraz dydaktycznym do nauczania kultury polskiej i języka polskiego jako obcego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce i za granicą, w szkołach polonijnych, sobotnich oraz pragnące zdobyć kompetencje do nauczania dorosłych. Podyplomowe studia mają przygotować nauczycieli w taki sposób, by w swojej pracy wykorzystywali zróżnicowane techniki i strategie nauczania jpjo, mieli świadomość i umiejętność stosowania różnych metod. Zajęcia będą prowadzone w formule zdalnej.

  • Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego

Studia adresowane są do osób chcących uzyskać kwalifikacje do nauczania języka polskiego
w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej poza granicami Polski lub prowadzenia lekcji uzupełniających z języka polskiego w szkołach w Polsce dla dzieci cudzoziemskich i dzieci powracających zza granicy (godziny wsparcia językowego zagwarantowane prawnie oraz dodatkowe). Studia przygotowują do wykonywania zawodu lektora/nauczyciela języka polskiego. Uczestnicy uzyskują także uprawnienia pedagogiczne. Absolwent ma wiedzę i umiejętności konieczne do wykonywania zawodu nauczyciela języka polskiego w kraju i za granicą, ma obszerną wiedzę z obszaru wiedzy o języku, literaturze i kulturze oraz z zakresu historii Polski, która jest konieczna w nauczaniu jpjo. Zajęcia będą prowadzone w formule zdalnej.

  • Podyplomowe Studia Doskonalące Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego

Studia adresowane są do osób, które chcą uzyskać dodatkowe kompetencje do nauczania języka polskiego jako obcego/ drugiego/ odziedziczonego na polskim rynku glottodydaktycznym lub poza granicami kraju jako osoby skierowane przez NAWA na zagraniczne uniwersytety, gdzie nauczany jest jpjo, lub do osób, które chcą pracować w placówkach komercyjnych zajmujących się nauczaniem jpjo w Polsce lub poza granicami kraju. W trakcie studiów słuchacz nabędzie specjalistyczną wiedzę z zakresu metodyki i dydaktyki języka polskiego jako obcego. Zajęcia będą się odbywać w formule online.

  • Studia podyplomowe Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej

Studia adresowane są do osób, które chcą nabyć profesjonalne przygotowanie zawodowe do pracy w bibliotekach lub placówkach informacji naukowej (z wyjątkiem bibliotek szkolnych i pedagogicznych). Studia kładą nacisk na praktyczne umiejętności, wykorzystywane w zawodzie bibliotekarza i pracownika informacji naukowej. Prowadzone zajęcia mają przede wszystkim przybliżyć umiejętności praktyczne, które wykorzystywane są we współczesnych placówkach bibliotecznych. Absolwent studiów podyplomowych jest przygotowany do pracy w bibliotekach i ośrodkach informacji. Studia prowadzone będą w hybrydowej formie.

  • Kwalifikacyjne studia podyplomowe Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej dla Nauczycieli

Studia adresowane są do osób legitymujących się ukończeniem studiów wyższych magisterskich oraz posiadających przygotowanie pedagogiczne, które chcą uzupełnić posiadane kwalifikacje o możliwość pracy w bibliotece szkolnej i pedagogicznej. Studia przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Studia nadają kwalifikacje do pracy w sieci bibliotek szkolnych i pedagogicznych, w charakterze nauczyciela-bibliotekarza. Celem studiów jest dostarczenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych związanych z obszarami pracy bibliotekarskiej oraz metodyką pracy nauczyciela-bibliotekarza. Studia prowadzone będą w hybrydowej formie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą studiów podyplomowych. Szczegółowe informacje o programie, zasadach rekrutacji i opłatach znajdują się w opisach programów studiów podyplomowych na stronie internetowej: https://www.studiapodyplomowe.us.edu.pl/. Rekrutacja jest prowadzona przez Internetową Rekrutację Kandydatów (https://irk2.us.edu.pl/pl/). Studia rozpoczynają się w październiku.

Poszerz swoje horyzonty. Nie czekaj, zapisz się już dziś i dołącz do grona absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach! Polecamy oraz zapraszamy serdecznie.

Centrum Studiów Podyplomowych

ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice

tel. 32 359 23 47

Zobacz nasze miasta akademickie!

Katowice

Cieszyn

Chorzów

Sosnowiec

return to top