Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

kandydat

Akcja #wspieramymaturzystów

16.01.2020 - 10:49 aktualizacja 15.05.2020 - 13:07
Redakcja: MG, Dział Kształcenia

#UŚwspiera

#wspieramymaturzystów

Powtórki maturalne

Bieżący rok szkolny jest szczególny pod wieloma względami – w UŚ Maturzystów staramy się  nadążać i dopasowywać do zmieniającej się sytuacji i wspierać tegorocznych abiturientów. Dlatego też nasze coroczne powtórki maturalne przenieśliśmy na platformę Zoom, zaś dodatkowo, aby pomóc w przygotowaniach do egzaminów przełożonych na czerwiec, uruchamiamy drugą turę Szybkich Powtórek Maturalnych! Między 25 a 29 maja odbędą się wykłady z matematyki podstawowej i rozszerzonej, historii, biologii, chemii i języka polskiego (zarówno dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym). Zajęcia poprowadzą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego – pasjonaci, którzy gwarantują najlepszą merytoryczną jakość i lekkość przekazu – dr Łukasz Dawidowski (Instytut Matematyki), mgr Daria Więcławek (Instytut Historii), dr Jacek Francikowski (Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska), mgr Paulina Dybał (Instytut Chemii), dr hab. prof. UŚ Magdalena Piekara (Instytut Literaturoznawstwa) i dr Agnieszka Wójtowicz-Zając (Uniwersytet Otwarty, UŚ Maturzystów). Szczegółowy harmonogram, tematy, cennik oraz zapisy znajdują się na stronie maturzysta.us.edu.pl. Zapraszamy i do zobaczenia na Zoomie!

 

Fizyka w prostych doświadczeniach | dr Aneta Szczygielska-Łaciak, dr Marcin Łaciak

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu podstaw fizyki. W trakcie spotkania każdy z Was będzie mógł zobaczyć proste eksperymenty w naszym wykonaniu, przewidzieć ich dalszy przebieg i w ten sposób zweryfikować, czy nabyta do tej pory przez Was wiedza zgadza się z wynikiem przeprowadzonego doświadczenia. Zaprezentowane eksperymenty postaramy się wspólnie z Wami wytłumaczyć, aby nie sprawiały nikomu problemu na egzaminie. Przeprowadzone doświadczenia związane są z aktualną podstawą programową z fizyki.

Program Zoom Client for Meetings można ściągnąć klikając w link: https://zoom.us/download. Następnie należy kliknąć dwa razy na ściągnięty plik i zainstalować go na swoim komputerze.

W dniu spotkania (środa 20 maja 2020 roku) wystarczy wejść na stronę, prowadzącą bezpośrednio do wykładu https://us02web.zoom.us/j/87905025693?pwd=WG1acEtzd0ZLSVVUaU5pb3NBRnk2dz09

ID spotkania: 879-0502-5693

Gdy po kliknięciu w link pojawi się okienko, należy wybrać opcję „join with computer audio”. Zachęcamy do włączenia kamerek.

Warto przetestować program i link przed spotkaniem.  Link będzie działał w środę 20 maja od godziny 15:30.

_________________________________

Dr Aneta Szczygielska-Łaciak i dr Marcin Łaciak są pracownikami Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego zajmującymi się przygotowaniem i prezentacją doświadczeń podczas wykładów z podstaw fizyki dla studentów różnych kierunków.

return to top