kandydat

U-kierunkuj się

Specjalnie dla kandydatów na studia Uniwersytet Śląski stworzył quiz „U-kierunkuj się”.

To interaktywne narzędzie umożliwia uzyskanie informacji na temat oferty kierunków prowadzonych na UŚ. Wynik quizu stanowi lista kierunków wyselekcjonowanych pod kątem indywidualnych zainteresowań kandydata. Celem quizu jest nieszablonowa promocja szerokiej oferty dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego.
Wypełniający quiz odpowiadają na kilkanaście pytań. Na podstawie odpowiedzi tworzona jest spersonalizowana lista kilku kierunków studiów z różnych wydziałów. Kierunki są wybrane spośród ponad 80 oferowanych przez Uniwersytet Śląski i dopasowane do zainteresowań i preferencji wypełniającego quiz kandydata. Kandydaci jednocześnie mają możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat każdego z kierunków. Umożliwia to zainteresowanym studiami na UŚ wzięcie pod uwagę przy wyborze nowych rozwiązań i opcji, na które być może nie trafili we wcześniejszych poszukiwaniach, albo których nie łączyli dotychczas ze swoimi zainteresowaniami.
„U-kierunkuj się” nie jest narzędziem diagnostycznym, ma charakter wyłącznie poglądowy.
Quiz „U-kierunkuj się” powstał z inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów oraz Działu Promocji we współpracy z wydziałami i jednostkami Uniwersytetu Śląskiego.
Quiz dostępny jest na stronie internetowej: www.ukierunkujsie.us.edu.pl

return to top